Navigácia

Obsah

Prevencia krádeží a podvodov na senioroch

Typ: ostatné
Prevencia krádeží a podvodov na senioroch 1Nakoľko bol v poslednom období zo strany polície zaznamenaný opäť zvýšený nárast činnosti "krádeží a podvodov spáchaných na senioroch" obracia sa na Vás Okresné riaditeľstvo policajného zboru v Čadci s výzvou o zvýšenie obozretnosti seniorov. V okrese Čadca došlo len v novembri 2017 k štyrom takýmto prípadom! V prípade, že Vás kontaktujú osobne alebo telefonicky neznáme osoby a máte podozrenie, že sa jedná o podvodníkov, kontaktujte IHNEĎ políciu na bezplatnom telefónnom čísle 158 alebo osobne na najbližšom útvare Policajného zboru. Ďakujeme.

Jedná sa hlavne o následovné prípady:

POZOR - Keď Vás kontaktuje neznámy človek, ktorý súrne z akéhokoľvek dôvodu /havária, operácia, výhra v lotérii, pomoc príbuznému a pod./ potrebuje finančnú hotovosť, okamžite kontaktuje políciu 158 alebo najbližšiu rodinu. Peniaze v žiadnom prípade nikomu neodovzdávajte a neposielajte na účet!!! 

Páchatelia uvedenej trestnej činnosti si úmyselne typujú obete, ktoré žijú osamote a majú vyšší vek, nakoľko predpokladajú, že seniori budú dôverčiví, empatickí, neopatrní a nepozorní. Páchatelia ich svojim konaním môžu pripraviť o celoživotné úspory alebo im môžu spôsobiť ublíženie na zdraví či smrť.

OR PZ Čadca

 


Vytvorené: 29. 11. 2017
Posledná aktualizácia: 9. 12. 2017 14:32
Autor: Obec Svrčinovec