Navigácia

Obsah

Slovenský Deň kroja

Typ: ostatné
Slovenský Deň kroja 1Združenie miest a obcí Slovenska v spolupráci s významnými inštitúciami, ako aj s predstaviteľmi Lúčnice a ďalšími významnými slovenskými folklórnymi súbormi Vás srdečne pozýva na výnimočný "Deň kroja", ktorý sa uskutoční v sobotu 08.09.2018 o 15.00 hod na námestí SNP v Banskej Bystrici. Príďte v kroji!

Základom tohto podujatia je snaha, aby sme ukázali naše tradície, pestrú rôznorodosť zvyklostí našich miest a obcí, umenia a krásy krojov, aby sme si aj takto uctili pamiatku ľudí, ktorí sa zaslúžili o vznik slovenských folklórnych súborov a tých, ktorí v nich dlhé roky pôsobili. Zvlášť, aby sme si pripomenuli pamiatku profesora Štefana Nosáľa, zakladateľa Lúčnice.

Folklór sa konečne dostal do povedomia aj mladej generácie. Byť hrdý na svoje mesto, obec alebo región, z ktorého pochádzame, sa stalo aj ich životným mottom. 

Tento deň začne novodobú kapitolu Slovenska, vďaka ktorej ukážeme, aké je dôležité zachovávať zvyky a tradície, a tým napĺňať hodnoty predchádzajúcich generácií a zároveň ich preniesť na mladú generáciu, aby ona pokračovala v ich zachovávaní.

Veríme, že DEŇ KROJA bude nezabudnuteľným zážitkom pre celé Slovensko!


Vytvorené: 18. 7. 2018
Posledná aktualizácia: 18. 7. 2018 16:18
Autor: Obec Svrčinovec