Navigácia

Obsah

"Závršie - pole preorané"

Typ: ostatné
Závršie - pole preorané 1Ponúkame Vám na predaj publikáciu "Závršie - pole preorané", ktorá bola vydaná pri príležitosti 20. výročia posviacky Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie na Závrší. Knihu si môžete zakúpiť na sekretariáte obecného úradu za cenu € 5,--.

 

Úryvok z knihy:

"Závršie vzniklo ako osada počas valašskej kolonizácie, bola to Stará dedina, z ktorej sa osadníci postupne presúvali aj do doliny a založili obec Svrčinovec, ktorá si svoj názov zachovala v obmenenej podobe od samého počiatku až po súčasnosť. Život Svrčinovca začal na Závrší, v krásnej prírode, ktorú si človek postupom času podmaňoval tak, aby dokázal žiť s ňou v symbióze.

Tento náš kraj je drsný, ale nádherný a preto aj potomkovia našich rodákov, ktorí boli v dávnej minulosti, hlavne v období veľkej hospodárskej krízy, nútení vysťahovať sa za prácou, dnes sa radi vracajú do rodného kraja svojich rodičov a starých rodičov.

Sme hrdí na dielo, ktoré sa nám podarilo vybudovať na Závrší, a to Kaplnku Sedembolestnej Panny Márie, ktorá je ozdobou a pýchou nielen Závršia, ale aj Svrčinovca, či samotných Kysúc."

JUDr. Štefan Strýček - zostavovateľ publikácie

 

Prajeme Vám príjemné čítanie!


Vytvorené: 23. 9. 2020
Posledná aktualizácia: 7. 10. 2020 06:41
Autor: Obec Obecný úrad