Menu
Obec Svrčinovec
obecSvrčinovec

Prieskumnícky chodník

V piatok 23.06.2017 sa stretli žiaci z našej ZŠ, žiaci zo ZŠ Mosty u Jablunkova a deti z Detského domova v Hornom Kelčove na športovej akcii "Prieskumnícky chodník", ktorá sa konala v areáli TJ Beskyd Svrčinovec. Súťažili medzi sebou v rôznych disciplínach, ako napr. hod granátom, beh medzi kužeľmi, beh cez prekážky, orientácia s kompasom, vybíjaná, futbal, streľba zo vzduchovky na terč a iné. Podujatie sa konalo pod záštitou náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generála Ing. Milana Maxima. Organizátorom akcie bola Obec Svrčinovec s podporou spolufinancovania Žilinského samosprávneho kraja.
Hneď v úvode vystúpili mažoretky pod vedením p. učiteľky Moniky Strýčkovej. Celú akciu moderoval p. učiteľ Ján Ligač. Prítomným deťom sa postupne prihovorili hostia, ktorí nás poctili svojou prítomnosťou, a to riaditeľ úradu Žilinského samosprávneho kraja PhDr. Pavol Holeštiak, PhD., poslankyňa VÚC PaedDr. Andrea Šimurdová, starosta Obce Mosty u Jablunkova Josef Szotkowski, predseda Olympijského klubu Kysuce Mgr. Jaroslav Klus, p. Kuric - major vo výslužbe. Finálový futbalový turnaj odpískal a a celé dopoludnie s nami strávil i náčelník 5. pluku špeciálneho určenia podplukovník Mgr. Ing. Pavel Švelka. Okrem neho sa na tejto akcii zúčastnili vojaci Špeciálneho pluku 5. určenia Ozbrojených síl SR, vojenská polícia, Regrutačné stredisko a Národné centrum EOD a RCHBO Nováky.
Celý deň dopadol veľmi dobre, aj keď nám počasie zo začiatku neprialo, nakoniec vyšlo slniečko. Bolo vidno, že deti majú veľký záujem a cítia ducha športu. Musíme vyzdvihnúť aj príslušníkov 5. pluku Špeciálneho určenia zo Žiliny, ktorí nám ukázali svoje majstrovstvo.

Dátum vloženia: 26. 6. 2017 12:13
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 6. 2017 10:01
Autor: Obec Obecný úrad

Kultúra

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Anketa

Rozhlasové relácie

rozhlas

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Natur-pack - Chránime životné prostredie

Banner Natur-Pack

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:4
DNES:404
TÝŽDEŇ:1040
CELKOM:1471159

Môžete mať záujem