Navigácia

Obsah

Stretnutie obcí Kysuckého triangla

V utorok 28.08.2018 sa za účasti vzácnych hostí, starostov obcí Kysuckého triangla, predstaviteľov obecných zastupiteľstiev a pracovníkov obcí konal v Obci Čierne pietny akt kladenia vencov a kytíc pri príležitosti 74. Výročia SNP pri Pamätníku padlých. V úvode všetkých hostí privítal starosta obce Pavol Gomola. V príhovoroch pokračovali členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Čadci páni Milan Paršo, Richard Novák a Milan Prengel.
Stretnutie pokračovalo na ihrisku ŠK Čierne, kde bolo pre hostí pripravené občerstvenie, športové súťaže, kultúrny program a zábava. Vo futbalovom priateľskom zápase si prvé miesto vybojovala Obec Skalité, na druhom mieste skončilo družstvo Obce Čierne a tretie miesto obsadila Obec Svrčinovec. Naša obec postavila na futbalový turnaj našich šikovných hasičov – Radovana Laša, Tibora Jurištu, Vladimíra Špiláka, Petra Poláčka a Pavla Kullu. Brankárom bol riaditeľ OPS Pavol Krkoška. Aj keď sme skončili tretí, nevadí, išlo predsa len o zábavu a odreagovanie sa. Pre nás sú naši chlapci víťazi!
Zábavné športové súťaže prevetrali šikovnosť súťažiacich všetkých troch obcí.
Takéto priateľské a neformálne stretnutie pri športových súťažiach, priateľských rozhovoroch, speve a tanci utužuje vzájomné vzťahy a spoluprácu s našimi najbližšími susedmi.