Navigácia

Obsah

Adventný benefičný koncert pre Rasťa

Počas adventného obdobia už v mnohých domácnostiach cítiť vianočnú atmosféru – rozvoniavajúce medovníky, ligotavú výzdobu, nedočkavé detské očká,... Nemali by sme však zabúdať, že je to najmä obdobie duchovnej prípravy na narodenie Ježiša Krista. Či už sme veriaci alebo nie, tento čas nás samovoľne nabáda k akémusi rozjímaniu, premýšľaniu, prehodnocovaniu. Stávame sa viac všímaví, chápaví a empatickí k okoliu... A presne všetky tieto pocity ovládli Svrčinovec, v ktorom sa konal Benefičný koncert pre Rasťa.

Počas tretieho adventného víkendu – v sobotu 14. decembra 2019 sa v sále Kultúrneho domu vo Svrčinovci o 16:30 hodine začal vianočný Benefičný koncert pre Rasťa. Rasťo Hlubík bol jedným z troch pracovníkov miestneho autoservisu, ktorým v júni tohto roka otriasol výbuch. S ťažkými zraneniami bol vtedy hospitalizovaný a keďže s následkami bojuje s rodinou po boku stále, nemohol sa koncertu osobne zúčastniť.
V úvode všetkých prítomných srdečne privítala starostka obce Renáta Majchráková a potom už pódium patrilo hlavnému účinkujúcemu – husľovému virtuózovi Jiřímu Erlebachovi. Zaplnenou sálou sa niesli nielen vianočné, ale i rockovejšie a modernejšie melódie. Rasťovi talentovaný hudobník poslal jednu z najkrajších piesní Ave Maria so silným odkazom – len ťažko si vieme predstaviť ozajstnú silu myšlienky, ale ona ju má a v ten večer sme myšlienkami pri Rasťovi boli všetci.
A aký by to bol vianočný koncert bez Tichej noci? Ale to si už Jiří Erlebach privolal na pomoc ženy z FSk Svrčinka a spoločne dali bodku za hudobným večerom.
Po skončení programu si Rasťova manželka Mária prevzala šek s krásnou vyzbieranou sumou 2 000 eur. Celej rodinke želáme najmä veľa zdravia, sily a trpezlivosti.