Menu
Obec Svrčinovec
obecSvrčinovec

Deň matiek

V nedeľu 12.05.2019 popoludní sa v kultúrnom dome stretli mamičky a babičky na kultúrnom podujatí pri príležitosti "Dňa matiek". Kultúrny program si pre nich pripravili deti z materskej školy a základnej školy a deti z FSk Svrčinka. V úvode sa všetkým prihovorila starostka obce Mgr. Renáta Majchráková. Mamičkám a babičkám na Závrší odovzdala starostka kvetinku osobne ešte doobeda po sv. omši. V rámci tohto podujatia bol aj krst knihy básní "Pod krídlami lásky" našej rodáčky Anny Gajdošovej Škulavíkovej zo Závršia, ktorá žije už dlhé roky v Českej republike. Knihu krstila jej bývalá triedna učiteľka Nadežda Hlušková z Podzávozu, ktorú život odvial v roku 1981 do Topoľčian.

 

 

 

 

 

Anna Gajdošová Škulavíková sa narodila na Kysuciach v roku 1967. Detstvo prežila vo Svrčinovci na Závrší.

Prvé štyri triedy navštevovala u Deja. V tej istej škole ako učil spisovateľ Peter Jilemnický. ZDŠ dokončila v Čadci na Podzávoze. Po jej skončení  absolvovala Gymnázium v Čadci. Namiesto nástupu na pedagogickú vysokú školu sa vydala nielen za manžela, ale i na moravské chodníčky. I keď na Morave býva už veľa rokov, i tak Slovensko je jej stále rodné. Rada chodieva domov a je rada, že má tu možnosť byť tam tak často. Rada skladá básne a skôr než jej mama odišla na nebeské cesty, tak jej sľúbila, že povyberá z tej hromady papierov niečo a vydá to. Pero písalo dlhé roky a ukladalo jej myšlienky na papier, ale čo odišla ona, tak často i smutne. Touto cestou by jej chcela poďakovať za to, aká bola, ako žila, ako pracovala, a za to, že bola jej mamou, ktorú jej môže veľa ľudí závidieť. Samozrejme, že za to ako žije vďačí i svojmu manželovi a dcére, ktorí sú pre ňu korením života. Inak si nemôže sťažovať i keď život nebol vôbec jednoduchý a bez problémov. Narodila sa do úplnej rodiny a do kruhu milujúcich ľudí. Má dve krstné mamy, s prvou má spoločné meno, s druhou deň a mesiac narodenia. Okolo seba má stále ľudí, ktorých rada vidí a rada sa delí s nimi o svoj čas. Ako hovorí: "Keby nebolo všetkého okolo mňa a hlavne, keby som nemala tak pracovitého anjela strážneho pod vedením samotného Pána Boha, tak nie som schopná pracovať tak, ako pracujem. A touto cestou sa chcem poďakovať tiež za ochranu a Božiu pomoc. Viem, že čo mám, za to vďačím jemu."

V roku 2018 bola Anne Gajdošovej Škulavíkovej udelená Cena Obce  Svrčinovec v oblasti publicistiky a verejného života.

 

Básnické zbierky:

Mama /2010/

Život /2013/

Rodina /2017/

Pod krídlami lásky /2019/

 

 

Z uvedenej akcie bude vyhotovená fotodokumentácia za účelom zverejnenia na obecnej web stránke a v Svrčinovskom spravodaji v zmysle Zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov.

 

Dátum vloženia: 13. 5. 2019 8:13
Dátum poslednej aktualizácie: 31. 5. 2019 12:19
Autor: Obec Obecný úrad

Kultúra

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Uvítanie detí 2015 - 57

Kalendár

Anketa

Rozhlasové relácie

rozhlas

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Natur-pack - Chránime životné prostredie

Banner Natur-Pack

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:324
TÝŽDEŇ:2165
CELKOM:1468254

Môžete mať záujem