Navigácia

Obsah

Kermaš na Závrší

Ako každý rok, tak aj tento rok sa konal Závršanský kermáš 2020.
V sobotu 12.09.2020 sa o 10.00 hod konala krojovaná svätá omša, ktorú celebroval nitriansky biskup Viliam Judák, spolu so správcom farnosti Svrčinovec Radovanom Čulákom a s ďalšími kňazmi. Na začiatku svätej omše pán biskup Viliam Judák odovzdal správcovi farnosti relikvie svätých Andreja Svorada a Benedikta a svätého Jána Pavla II., spolu s certifikačnou listinou, ktoré budú trvalo uložené v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie na Závrší.
Po svätej omši bola prezentovaná kniha Závršie – pole preorané, vydaná k 20-tému výročiu posviacky Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie na Závrší. Celá táto slávnosť sa konala v novovybudovanom priestore poľného oltára, ktorý si veriaci zo Závršia vybudovali svojpomocne. Po skončení duchovnej časti kermašu nasledoval farský folklórny program, ktorý aspoň trochu spríjemnil chvíle, keďže tohtoročný kermáš bol poznačený koronakrízou.
Veríme, že sa nám podarí zdarne vysporiadať s COVIDom a Závršanský kermáš 2021 bude už opäť taký, na aký sú jeho návštevníci zvyknutí.
JUDr. Štefan Strýček